Symbioosi ry julistaa haettavaksi

APURAHAN LUONNONSUOJELUUN

Symbioosi ry:n luonnonsuojelurahaston vuotuinen apuraha myönnetään yhdistyksen kevätkokouksen päätöksellä yhteen tai useampaan luonnonsuojelua edistävään hankkeeseen. Keväällä 2015 tulee rahastosta jaettavaksi 1400 euroa.

Vapaamuotoiset hakemukset kustannusarvioineen pyydetään lähettämään postitse osoitteeseen:

 

Luonnonsuojeluapuraha
Symbioosi ry

c/o

Vilma Väänänen

Maneesikatu 8B 31

00170 HELSINKI

Hakemusten on oltava perillä viimeistään 12.2.2014.

Luonnonsuojelurahan jakamisesta päätetään Symbioosi ry:n sääntömääräisessä kevätkokouksessa helmikuun lopussa.  Päätös on kokouksen jälkeen nähtävillä yhdistyksen nettisivuilla osoitteessa www.symbioosi.org.

Lisätietoa hakemuksesta saa Symbioosi ry:n hallitukselta osoitteesta symbioosi-h[ät]helsinki.fi tai suoraan Symbioosi ry:n puheenjohtajalta Vilma Väänäseltä (vilma.k.vaananen[ät]helsinki.fi).