Symbioosi ry julistaa haettavaksi apurahan luonnonsuojeluun.

Symbioosi ry:n luonnonsuojelurahaston vuotuinen apuraha myönnetään yhdistyksen kevätkokousen päätöksellä yhteen tai useampaan luonnonsuojelua edistävään hankkeeseen. Keväällä 2019 tulee rahastosta jaettavaksi 1500 euroa.

Vapaamuotoiset hakemukset kustannusarvioineen pyydetään lähettämään postitse osoitteeseen:

 

Luonnonsuojeluapuraha

Symbioosi ry

c/o

Elisa Nygård

Hämeentie 17B 32

00500 Helsinki

 

Luonnonsuojeluapurahan myöntöperusteet ovat seuraavat:

1.   Symbioosin luonnonsuojeluapuraha myönnetään luonnonsuojelua konkreettisesti edistävään toimintaan.

2.   Apurahaa ei myönnetä opinnäytetöihin.

3.   Apurahaa saaneen tahon on toimitettava Symbioosille raportti hankkeen edistymisestä myöntämisvuoden loppuun mennessä.

4.   Hakemukseen tulisi sisältyä vapaamuotoisesti vähintään tiedot hankkeen aikataulusta ja toteuttajasta, budjettiarvio sekä tiedot siitä, miten hanke edistää luonnonsuojelua.

5.   Symbioosi pidättää oikeuden jättää apuraha myöntämättä osittain tai kokonaan.

 

Hakemusten on oltava perillä aikavälillä  8.1.2019 – 14.2.2019. Annettua määräaikaa aikaisemmin tai myöhemmin tulleita hakemuksia ei käsitellä.

Luonnonsuojelurahan jakamisesta päätetään Symbioosi ry:n sääntömääräisessä kevätkokouksessa helmikuun lopussa. Päätös on kokouksen jälkeen nähtävillä yhdistyksen nettisivuilla osoitteessa www.symbioosi.org.

Lisätietoa hakemuksesta saa Symbioosi ry:n hallitukselta osoitteesta symbioosi-h(a)helsinki.fi tai suoraan Symbioosi ry:n puheenjohtajalta Elisa Nygårdilta Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen..